Česky English
Skok na navigaci Skok na obsah
novinky a události
25.10.2016

Nabídka zaměstnání pro studenty

Více informací ...
15.4.2016

Témata pro doktorské studium pro školní rok 2016/2017

Více informací ...

30.6.2013

Pozvánka na

 

Letní školu mechatroniky 2013

1. – 2. 7. 2013 

Co je to MECHATRONIKA?

Mechatronika představuje vědní a inženýrskou oblast, která se v současné době nebývale rychle rozvíjí. Skoro všechny moderní výrobky jsou mechatronické soustavy, nebo mají v sobě integrovány jednotlivé prvky mechatroniky. Jedná se o obor, který v sobě spojuje oblasti přesné mechaniky, elektrotechniky a elektroniky s inteligentním počítačovým řízením. Mechatronika, jako vědní a inženýrský obor, vznikla z praktických požadavků doby, kdy je snahou vyvíjet výkonnější, inteligentnější a úspornější výrobky. Tyto komplexní technické produkty musí být od počátku navrhovány jako interaktivní celek, virtuální prototyp, aby bylo dosaženo tzv. synergického efektu, kdy již při vývoji bereme v potaz všechny interakce mezi jednotlivými inženýrskými oblastmi. Jen v takovém případě má totiž výsledný mechatronický produkt lepší vlastnosti, než kdyby vznikl pouhým skládáním strojních, elektrotechnických a elektronických podsestav.

 

 

Co je cílem Letní školy mechatroniky:

Náplní letní školy mechatroniky je blíže seznámit studenty s moderním oborem mechatronika. Letní škola bude probíhat zábavně-poznávací formou na několika pracovištích, kde studenti získají základní informace o jednotlivých částech mechatroniky (např. robotika, virtuální prototypování, pohony, senzory, řízení a umělá inteligence, atd.). Získané informace si sami ověří na jednoduchých praktických příkladech.

 
 

 

Kontaktní údaje, bližší informace a později i registrace jsou uvedeny na webové stránce Ústavu mechaniky těles, mechatroniky a biomechaniky:

 

www.umt.fme.vutbr.cz

 

 
 

 

Rozsah, termín a náplň letní školy bude dále upřesněn dle zájmu o jednotlivé oblasti mechatroniky.

 
 

 

 

 

Srdečně Vás na tuto akci zve

Mechatronický tým FSI VUT v Brně

 

 

Znalosti a dovednosti v mechatronice - transfer inovací do praxe

CZ.1.07/2.3.00/09.0162

 


Zpět nahoru