V pátek dne 27. 11. 2020 se konala tradiční celorepubliková akce nazývána Noc vědců. Téma letošního ročníku bylo Člověk a robot. Vzhledem k aktuální situaci kolem celosvětové pandemie COVIDu-19 se letošní ročním přesunul do on-line prostoru.

Letošní ročník Noci vědců byl na počest stoletého výročí od prvního vydání vědeckofantastického dramatu R.U.R. (Rossumovi univeriální roboti) od autora Karla Čapka, který zemřel před třiceti lety. 

Vzhledem k tomu, že se letošní ročník konal distančně, nebyla celá akce vázaná pouze na noc, ale mnoho on-line aktivit mohla laická i odborná veřejnost absolvovat již během dne, nebo i ve dnech následujících. Někteří nadšenci už vyhlíželi plánovanou přednášku doc. Jiřího Krejsy na téma Mobilní robotika, aneb proč je aložitější otevřít dveře, než udělat salto.

Tato přednáška zaujala nejen ukázkovým přemetem doc. Stanislava Věcheta, ale také mnoha informacemi o robotech, kterými doc. Krejsa sledující často překvapil. Lidé, kteří sledovali přednášku živě, se mohli rovnou ptát na dotazy.

  

Formát letošní noci vědců byl pro všechny zainteresované nový, to však neubralo na kvalitě, ba naopak... Pokud jste přednášku doc. Krejsy nestihli, nebo si budete chtít jakékoliv video z letošní přehrát znovu, můžete tak učinit na tomto webu.

 

Doufáme, že jste si tuto tradiční celorepublikovou akci užili a že se těšíte na příští rok.