Jakou součást Vysokého učení technického se připojujeme ke gratulaci ke kulatým 120 letům. Právě na počest tohoto jubilea se rozzářila brněnská dominanta, hrad Špilberk, do červena, což také zachytil náš kolega a zapálený fotograf František Šebek.

Až do roku 1899, konkrétně 19. září, se datuje založení naší "Alma Mater", Vysokého učení technického v Brně. Přesně v tento den rakouský císař a uherský král František Josef I. podepsal dekret o založení české vysoké školy technické v Brně. Jak už to bývá, VUT si za dobu své existence prošla krásnými i kritickými okamžiky, které místy zaváněly celkovým zrušením univerzity.
Přes krušné začátky, kdy 4 profesoři vyučovali na pokoji v jednom z brněnských hotelů, a náročné období válek, kdy mnoho studentů i profesorů dostali povolávací rozkaz, se dostáváme do dnešní doby - VUT je největší univerzitou na Moravě a řadí se mezi tři procenta nejlepších světových univerzit. Skládá se z osmi fakult a dvou vysokoškolských ústavů a nabízí vzdělání vysokoškolské vzdělání v oblastech technických, ekonomických, přírodověděných a uměleckých.

Více informací o oslavách 120 let VUT můžete nalézt na stránkách: