Rádi bychom Vás informovali o tom, že se naši kolegové Ing. Ondřej Lisický a Ing. Jan Pokorný umístili na pomyslných stupních vítězů v soutěži s názvem Cena prof. Babušky.

Česká společnost pro mechaniku a Jednota českých matematiků a fyziků organizuje již od roku 1994 soutěž o Cenu prof. Babušky v oboru počítačových věd, tj. v oboru počítačová mechanika, počítačová analýza a numerická matematika.

Cena byla zřízena z podnětu vynikajícího matematika a inženýra českého původu Prof. Ing. Dr. Ivo Babušky, DrSc., jehož současným působištěm je University of Texas, Austin, USA.

V kategorii S (tedy studentská absolventská) obsadil Jan Pokorný 1. místo a Ondřej Lisický místo 3. Gratulujeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za příkladnou reprezentaci.

Celkové výsledky jsou k nahlédnutí zde.

Něco málo ze života prof. Babušky naleznete zde.