Delegace 5 členů našeho ústavu se v irském Dublinu zúčastnila konference WCB 2018 (World Congress of Biomechanics). Konference se konala v termínu 8. - 12. 7. 2018.

 

8. července byla naplánovaná registrace a proběhly některé keynote přednášky. Konference, včetně poster sessions, se rozběhly od 9. 7. Svůj výzkum pomocí plakátu představili Petr Marcián, Jiří Vaverka, Ondřej Lisický, Jakub Chamrad a Jiří Burša, který měl navíc prezentaci.

Kromě poutavých přednášek a zajímavých posterů se účastnící seznámili s krásami irského hlavního města, které v době konference navštívili i novomanželé princ Harry s manželkou Meghan. Oba navštívili Trinity College, kde byli naši kolegové ubytováni a kde je vystavená Kniha z Kellsu, kterou napsali keltští mnichové ještě před rokem 800 n. l.

Součástí konference byl i nepovinný koncert kapely BEDRock, která je složená z akademiků z oblasti biomechaniky. Jak už název napovídá, hrají převážně rock.

Během konference byl opětovně navázán a prohlouben kontakt s firmou Beta, která přislíbila poskytnutí licencí software pro tvorbu výpočtových modelů z CT snímků RETOMO, ANSA a META.