V termínu 17. - 21. 5. 2018 se na Vysočině ve městě Svratka konal již 24. ročník mezinárodní konference Engineering Mechanics 2018. Mezi zúčastněnými bylo i několik našich kolegů či bývalých absolventů.

Mezinárodní ráz konferenci dodávali hosté z Polska (135 účastníků), Česka (97 účastníků), Slovenska (16 účastníků), Ruska (3 účastníci) a Malty (1 účastnice). Nejpočetnější zastoupení z pohledu univerzit mělo se 34 zástupci polské UTP University of Science and Technology, Bydgoszcz, na druhém místě naše alma mater VUT s 28 zástupci, pak v těsném zástupu za sebou Wroclaw University of Science and Technology a ČVUT Praha s 22, resp. 21 zástupci. 21 zástupců mělo také Kielce University of Technology.

Z našich kolegů se na konferenci představili např. prof. Jindřich Petruška, doc. Jiří Krejsa, Dr. Petr Kubík, doktorandi pan Hadraba, Veera Venkata Satya Varaprasad Jakka, studenti čtvrtého ročníku Zdeněk Machů a Petra Bartoňová, náš bývalý absolvent pan Ing. Pavel Čupr a v neposlední řadě také Dr. František Šebek, který získal ve velké konkurenci 60 posterů 1. místo v soutěži generálního ředitele ŽDAS, a. s.

Za skvělou reprezentaci ústavu děkujeme a přejeme mnoho úspěchů do budoucna.

Stránky konference: www.engmech.cz